Never more than FRENEMIES [But in love…] Part 7

Never more than FRENEMIES [But in love…] Part 7

Part 7 – Ako doma…

„Takže kde budem spať?“ spýtala som sa, keď sa všetci zbehli v obývačke.

„V Louisovej izbe,“ odpovedal mi pokojne Harry.

“ To som zamietla, keď som odchádzala, pokiaľ viem!“ povedala som.

„Ale nemáš inú možnosť. Potom je tu ešte na výber Niall, alebo Harry, ale to by nedopadlo dobre, takže jediná možnosť je spať v izbe zo svojim milovaným priateľom,“ odpovedala mi Pezz. Pretočila som očami.

„Ja ťa k sebe pokojne vezmem,“ zaškeril sa Harry.

„HAZZA!“ ozvalo sa asi 6-hlasne.

„Čo? Veď som len vtipkoval,“ bránil sa Harry.

„Hej, poznáme tvoje vtípky,“ poznamenal Liam.

„Fajn, takže kde sa mám zložiť?“ spýtala som sa.

„Poď so mnou,“ ozval sa Louis, vzal moje veci a vybral sa po schodoch. Nasledovala som ho. Jeho izba bola celkom pekná, luxusná. Páni, v takomto pohodlí mohlo vyrastať naše dieťa. Vzápätí som sa za tu myšlienku v mysli prefackala. On sa rozhodol, že o mne nechce viac počuť. On nás opustil, nie my jeho. Spamätaj sa!

„Na ktorej strane chceš spať?“ spýtal sa a tým ma vytrhol z myšlienok. Pozrela som sa na veľkú manželskú posteľ v strede izby.

„Ja neviem, kde spíš ty?“ spýtala som sa.

„Ja tak nejak v strede, vieš? Preto sa pýtam, nemám problém sa prispôsobiť,“ povedal a mierne sa červenal. Čo to s tým truľom preboha je?

„Hm… tak asi si vezmem ľavú stranu,“ povedala som zamyslene.

„Fajn, tak je rozhodnuté,“ usmial sa, „táto skriňa predtým patrila Eleanor, ako vidíš, teraz je prázdna, môžeš si tam dať veci a myslím, že v kúpeľni je tiež nejaká voľna polička. Chovaj sa tu, ako doma.“

Ako doma. Nikdy som nevedela, čo to presne znamená. Správaj sa ako doma. Nepoznala som vôňu pravého domova, nepoznala som rodičovskú lásku, nepoznala som nič z toho, čo by sa mohlo nazývať domovom. Áno, Brightovi ma vychovali a pomohli mi prežiť, ale nič viac. Nikdy som od nich nedostala pusu na čelo, keď som šla spať. Nikdy ma neprišli upokojiť, keď som mala zlé sny, ba ešte som dostala, že hulákam po nociach. Nikdy som od nich nepočula hrejivé slovo, preto keď prišla Bella, pevne som sa rozhodla, že jej dám všetku svoju lásku a budem lepšia, ako moja ozajstná matka, čo ma opustila a budem lepšia, ako pestúni Brightovi. A teraz som nechala svoju dcérku samu kvôli tejto fraške. Čo som to za matka?

„Hej, Noah!“ zatriasol mi Louis ramenom.

„Čo?“ spýtala som sa trošku mrzuto.

„Pýtal som sa, či ti nemám s niečím pomôcť. Trebars, vybaliť ti kufor, aby si nenamáhala ruku,“ spýtal sa Louis a spýtavo na mňa hľadel.

„Ak budeš taký dobrý,“ pošepla som nesmelo.

„Bez problémov,“ pousmial sa, „ak chceš, môžeš si ísť zatiaľ dať sprchu, alebo ísť do obývačky k ostatným, je to na tebe. Nemusíš tu stáť a dívať sa.“ Ta sprcha znela celkom lákavo.

„Vyberám si tú sprchu,“ poznamenala som. Louis položil môj kufor na posteľ. Vybrala som si z neho to, v čom normálne spávam a vybrala sa do kúpeľne.

„Nezamykaj sa. Nie, nemyslím to v zlom, len tam blbne zámok, aby si sa tam nezasekla. Zajtra sa na to majú prísť pozrieť. Ja ti tam nevleziem, nemaj strach,“ povedal. Váhavo som na neho pozrela. „Alebo ak chceš, môžeš isť sa osprchovať do izby niektorého z chalanov,“ dodal.

„Nie, to je v poriadku,“ povedala som a dvere v kúpeľni za sebou zavrela. Hneď po tom som ale pod dvere premiestnila kôš na špinavé prádlo. Pre istotu. Musela som nájsť spôsob, ako sa vysprchovať a zároveň nezmočiť si sadru. Chvíľu mi to trvalo no nakoniec sa mi to nejako podarilo. Vyšla som zo sprchy a osušila sa, potom som sa obliekla do pyžama a vyšla z kúpeľne. Louis akurát ukladal posledné veci do poličky.

„Ďakujem,“ povedala som. Neviem prečo, ale v jeho prítomnosti som bola nervózna. Keď sme boli v skupine ľudí, nemala som s tým problém. Dokážem začať hádku, ak okolo seba cítim akú-takú podporu, ale keď som s ním sama, neviem, čo mám robiť. Niekedy mi to nerobilo problém, no po tej noci…

„Nie je za čo,“ odpovedal s úsmevom. Vzápätí si vzal svoje pyžamo a zmizol v kúpeľni. Vzala som si z poličky knihu a začala ju čítať. Kým Louis neopustí kúpeľňu, musím nechať svietiť, aby sa náhodou neprizabil cestou do postele a ja pri svetle nezaspím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *